• Kaup kiirelt kätte
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja
  • Kaup kiirelt kätte
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja

Toodet

Kuidas valida ja osta auto akut?

BOSCH AKUD

1. Avage BOSCHi akukataloog ja valige välja, mis sorti aku Teie autole sobib. (põhiandmetega Bosch mõõdudabeli leiate siit) Kataloogis aku mudelid märgitud tumedas trükis. 
2. Leidke toodete alt oma autole sobilik aku, sisestades aku mudeli meie e-poe otsingunurka
3. Leides õige toote (kui meie sortimendis on teie valitud aku olemas, leiate selle e-poest) vormistage ost ja jääge kaupa ootama - transport ja tarneajad on 1-2 tööpäeva, akud on soodsad ja kvaliteetsed! 

Teine võimalus leida autole sobiv Bosch aku -  Bosch'i otsingukataloogi

ZAP AKUD

Õige Zap aku leidmisel on abiks ZAP Sznaider'i otsingukataloog

Täites väljad oma auto andmetega, pakub otsingumootor teile õige aku. Otsige meie toodete alt sama artikliga aku ja vormistage ost.

HANKOOK AKUD

Hankook akude valikul leiate abi siit 

 

Aku valimine

Aku peaks ostma autotehase või akutootja soovituse järgi. Alati võib osta tugevama aku, mis sobib autovalmistaja klemmidega ja mahub mõõtude järgi aku kohale. Nii saate lisakindlust auto käivitamisel.

Aku mahutavust mõõdetakse ampertundides (Ah), mida suurem hulk ampertunde, seda kauem ja rohkem suudab aku voolu anda.  Ostes tasub teada, et külmkäivitusvoolu (A) mõõdetakse erinevate standardite puhul erinevalt (EN – euronorm, DIN – Saksamaa standard, SAE – USA standard).

Käivitusvool (A) on voolutugevus, mida aku loovutab –18° C juures, ehk aku võime anda tugevat voolu lühikese aja jooksul.


Aku eluiga

Normaalne aku eluiga sõidu- ja pakiautodel on kolm kuni viis aastat. Tehniliselt korras autol, mis on mõistliku peremehe käes, kes ka akut aeg-ajalt laeb, võib eluiga ulatuda isegi seitsme-kaheksa aastani. Samas võib see piirduda ka vaid aasta-kahega, seda näiteks, kui kasutatakse autonoomseid lisasoojendeid, kuid ei tehta korrapäraselt lisalaadimist ning sõidud on lühikesed. Rusikareegel on, et sõitma peaks vähemalt sama kaua, kui kaua oli kasutuses lisasoojendus.

Pliiaku puhul on eriti tähtis korralik laetus ja auto elektrisüsteemi ja seadmete korrashoid, et akul oleks pikk iga. Alalaadimisega tekib pliiaku plaatidele oksiidikiht, mis „hävitab“ akut.