• Kaup kiirelt kätte
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja
  • Kaup kiirelt kätte
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja

MILLAL PEAKSID AUTOAKU UUE VASTU VAHETAMA?

08.02.2020

Pealkirjas mainitud küsimusele on olemas väga lihtne vastus - enne kui vajad reaalselt aku vahetust tuleb see juba ära teha. Loomulikult võib märgata esile kerkivaid vigu, nagu näiteks aeglasem käivitumine, armatuuris vilkuvad tuled või õli taset kontrollides näete, et aku on enda kuju kaotanud ning paisunud. Üldiselt on autoaku eluiga suurusjärgus kolm aastat, ning selle ajaga kasutab aku ära oma ressursid. Eriti ohtlikuks, käivitumise suhtes, muutub aku talvel, kui õues on miinuskraadid ja käivitamiseks on vaja rohkem energiat. Põhjuseks on see, et mootoriõli ja muud vedelikud on paksemad. Allpool toome välja loetelu, kuna ja millistel põhjustel oleks õige aeg ette võtta autoaku vahetamine.

Kuju muutus

Kui kontrollite enda autol näiteks õlitaset või lisate klaasipesuvedelikku, siis tasuks üle kontrollida ka aku kuju ja välimus. Võib juhtuda, et teile on sattunud kas ebakvaliteetne aku või on sellega toimunud mingi muu protsess, mille käigus on aku enda kuju kaotanud ning samuti turvalisuse. Kindlasti ei tohiks jätkata sõitu, kui aku on vigastustega, sest see võib endaga kaasa tuua mõne lühise. Lühise puhul võib kahjustada saada auto elektrisüsteem või halvemal juhul tekkida ka tulekahju. Ilmselgelt on eelnevalt mainitud juhtudest hullem tulekahju, kuid suure kahju võib kaasa tuua ka elektrisüsteemi välja vahetamine, eelkõige rahakotile. Vältimaks sellist olukorda tasub vahest enda akule silm peale visata ja vajadusel valida välja mõni uus autoaku meie e-poest.

Aeglane käivitumine

Aja jooksul muutuvad akus olevad elemendid nõrgemaks ning sellega kaasneb ka väiksem efektiivsus. Tänu sellele peab aku rohkem vaeva nägema ning rohkem aega kulutama, et mootorile anda piisav jõud käivitumiseks. Tavaliselt, kui selline sümptom tekib on see aku nii öelda viimane hingetõmme ja ilmselt enam pikka pidu ei ole. Loomulikult on võimalik aku täis laadida ning seejärel see töötab mõned päevad, kuid kas see on normaalne tegevus jääb juba igaühe enda otsustada.

"Kontrolli mootorit" tuli armatuuris

Kindlasti võib see alguses ehmatada, kuid enamustes tänapäeva autodes süttib kontrolli mootorit märgutuli väga paljude faktorite tõttu, üks nendest on aku pinge probleemid. Kui olete varasemalt märganud, et auto käivitamine on keerukas või aku on vana, siis tasuks esmalt kontrollida töökojas aku pinget ning vajadusel ette võtta autoaku vahetamine.

Vanus

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis aku vahetamise põhjuseks võib olla ka lihtsalt aku nii öelda väsimine. Keskmiselt peavad autoakud vastu kolm aastat ning peale seda on nende edasine käitumine juba ettearvamatu. Soetades endale kvaliteetse aku, nagu näiteks Zap 75 A-h Plus, siis võib esineda olukorda, kus aku kestab kauem. Samuti ei tohiks unustada seda, et siiski aku eluiga võib vastavalt kasutusele ja ilmastikule juba läbi olla ning seda tasuks testida kolme aasta täitumisel. 

Elektroonika toimimine

Kogu auto elektroonika toimib aku pealt. Alustades näiteks raadiost ja istmesoojendusest ning lõpetades telefoni laadimisega. Kui autoaku on nõrk, siis võib tekkida olukord, kus raadioekraan on tumedam, kui tavaliselt või helikvaliteet kannatab. Kui tavaliselt laadis teie telefon autos ennast täis tunniga, siis nüüd võite märgata peale tunnist laadimist, et aku ei olegi märkimisväärselt laadinud. Sellises olukorras tuleks autoaku vahetamine teile kindlasti kasuks ja saaksite kõiki oma mugavusi edasi nautida. Autoakut valides tuleks meeles pidada ka seda, et see oleks õige suurusega nii mahult, kui ka kujult. Endale sobiliku aku leiate meie kodulehelt autoakud tootegrupist.