• Kaup kiirelt kätte
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja
  • Kaup kiirelt kätte
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja

KUIDAS VAHETADA AUTOAKUT?

03.03.2020

Autoakud kestavad üldiselt aasta kuni neli - ning väga palju mõjutab seda kasutamine ja kõiksugused looduslikud ja füüsilised tegurid. Kui teie auto aku põhjustab teile probleeme, siis tekib kindlasti esimese asjana pähe küsimus - kuidas vahetada autoakut? Tegelikult on kogu protsess küllaltki lihtne ning erilisi tööriistu ega teadmisi selleks vaja ei ole. Ilmselt kõige olulisem osa on meie e-poest autoakude kategooriast välja valida täpselt see õige aku, mida teil vaja läheb. Kui soovite välja selgitada, millist akut teil vaja on, siis üldiselt saate väga palju erinevaid mõõtmeid ja parameetreid ka siis, kui vaatate, mis teil vana aku peal kirjas on. Nüüd aga lähme asja juurde ja vaatame punkt-punkti haaval üle, mida on vaja teha, et aku edukalt ära vahetada.

  • Samm number 1 - esimese asjana tuleb aku lahti ühendada auto vooluvõrgust. Selle jaoks veenduge, et teie auto on sileda pinna peal ning soovituslikult käsipidur aktiivne. Veenduge, et võtit ei oleks autos või pöörake võti asendisse, kus auto voolu ei tarbi. Kasutades kindaid eemaldage kõige pealt kaabel, mis on miinus ( - ) tähisega - üldjuhul on tegemist musta kaabliga, kuid see võib erinevatel autodel erinev olla. Kui olete edukalt miinusega kaabli eemaldanud, siis tehke sama ka teise kaabliga. Teine kaabel on pluss ( + ) märgiga ning üldiselt punast värvi.
  • Samm number 2 - kui olete edukalt aku vooluvõrgust eemaldanud, siis järgmise sammuna peate lahti tegema rihmad või muud vahendid, mis hoiavad akut auto küljes kinni. Erinevad autod kasutavad erinevaid süsteeme ja katteid aku kinnitamiseks, saate juhendist vaadata, kuidas see on lahendatud teie auto puhul. Kui olete edukalt rihmad lahti teinud, siis ei ole muud vaja teha, kui autoaku füüsiliselt autost välja tõsta ja asetada näiteks põrandale. Akut ei tohiks mingil juhul prügikasti visata ning tuleb viia vastavasse kogumispunkti.
  • Samm number 3 - enne kui alustame uue aku monteerimisega, veendume, et kaablid oleksid terved ning puuduksid muud vigastused - lühidalt öeldes kontrollime, kas kõik on terve ja puhas. Kui näete, et kuskil on vigastus või probleem, siis enne uue aku külge panekut tuleb see likvideerida. Tõenäosus on, et teie vana aku sai otsa tänu sellele samale vigastusele, mille just avastasite. Kui puhastate akuklemme, siis enne uue aku ühendamist veenduge, et kõik oleks kuiv ning ei klemmid ja nende ümbrus ei oleks märjad.
  • Samm number 4 - ettevalmistused on kõik tehtud uue aku paigaldamiseks, siis tuleb võtta uus aku ning sisse tõsta oma kohale. Veenduge, et aku on samamoodi paigutatud, kui eelmine - vastasel juhul on pluss ja miinus pool omavahel sassis, ning võite põhjustada korraliku lühise auto elektrisüsteemides. Eeldusel, et siiamaani on kõik eduliselt läinud on järgmise asjana vajalik aku kinnitada - protsess on sama nagu lahtivõtmisel, kuid täpselt vastupidi. 
  • Samm number 5 - tegemist on viimase sammuga, ning selleks on uuesti kaablite ühendamine aku külge. Esimesena tuleb ühendada plussmärgiga osa ning peale seda miinusmärgiga osa. Kui olete kaablid kinnitanud, ning veendunud, et kõik on nii nagu enne aku vahetamist, on aeg proovida kas auto käivitub. Kui järgisite kõiki eelnevaid punkte, siis ei tohiks probleeme olla ning auto peaks kiiresti käivituma ilma ühegi komplikatsioonita. Sõltuvalt autost võivad olla kadunud teie salvestatud raadiokanalid ja muu mis töötab elektri pealt.