• Kaup kiirelt kätte
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja
  • Kaup kiirelt kätte
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja

AUTOAKUDE Ah EHK AMPERTUNNID

15.01.2020

Praktiliselt kõik inimesed puutuvad igapäevaselt kokku autodega ning kaudselt ka nende akudega. Kui autol puuduks aku, siis autot käivitada ei oleks võimalik ning peaksite kasutama ühistransporti või liiklema jala. Lühend Ah tuleneb sõnast ampertund, mis omakorda lihtsa matemaatilise tehtega näitab, et 100Ah aku kestab 10 tundi, kui seda kasutada 10 ampri kaupa tunnis. Autoakud ning nende mahud on väga erinevad ning üldiselt on ka tehase poolt ette määratud, milline see õige suurusega aku on. Suure valiku autodele mõeldud akusi leiab ka meie e-poest.

Aku suurus

Autole aku valimisel on kõige tähtsamaks punktiks selle füüsiline suurus. Kui soetada endale liiga suurte mõõtmetega aku, siis seda kahjuks kasutada ei ole võimalik, kuna ei mahu ettenähtud kohta lihtsalt ära. Samas, kui soetada liiga väike aku, võib juhtuda, et akut ei ole võimalik korrektselt kinnitada ning sellisel viisil on sõitmine ohtlik nii akule, kui ka inimesele. Tavaliselt on autode kasutusjuhendites kirjas, milliste mõõtudega aku on sobilik ja vastavalt sellele saab valida sobiva. Erinevad akud, võivad olla ka pisut erinevate mõõtudega, kuid üldiselt määrab mõõdu aku ampertundide arv - mida suurem on ampertundide arv seda suurem on ka aku reaalne mõõt.

Aku mahutavus

Teine oluline aspekt aku valimisel on selle mahutavus. Autoakud on väga erinevate tehniliste andmetega, kuid optimaalseks ampertundide koguseks peetakse 45-65 ühikut. Eeldusel, et autos ei ole erinevaid lisa elektroonika seadmeid ja mitte tehases külge pandud helisüsteemi. Võimas helisüsteem võib tihtipeale nõuda ka lisaks teist akut või muud elektroonilist süsteemi, et saavutada kvaliteet, mille eest on makstud suur raha hulk. Tavaline reegel aku hindade juures - mida rohkem ampertunde seda kallim on ka aku, kuid tihti peale ei teki mingit vajadust oluliselt võimsama aku vastu, kui tehase poolt ette on antud. Akut kasutatakse peamiselt ainult auto käivitamiseks, sest edasi hakkab tööle juba generaator, mis toodab kogu vajaliku energia auto töös hoidmiseks - kui aga generaatoril on mõni tõrge, siis peab aku vastu eeldatavalt kuni kaks tundi, et jõuaks sõita teenindusse. Erinevatesse kategooriatesse jagatud akud leiad meie e-poest autoakude alamkategooriast.

Aku vanus

Igale akule on peale märgitud ka selle tootmise kuupäev. Oluliseks teeb selle numbri tõsiasi, et mida vanem on aku, seda vähem on sellel alles eluiga. Keskmiselt kestab aku 3-4 aastat, peale mida tasub arvestada aku pideva autovälise laadimisega. Erilist mõju annab see kasutatud auto soetamisel - kui ostad vana akuga auto, siis tuleb arvestada peatse aku soetamisega, mis on kulu, millega ilmselt algselt arvestatud ei ole. Samuti ei tasu soetada kasutatud või taastatud akut, sest tõenäoliselt võib see töötada mõne kuu ning seejärel kasutuskõlbmatuks muutuda. Autoakud tasub alati osta uuena ning ei ole mõistlik kasutada vale mõõdu või mahuga akut. Kui endale käib õige aku valimine üle jõu, siis küsi meilt nõu või vaata ringi internetis, kus on võimalik leida väga palju erinevaid juhendeid õige aku valimiseks. Kui olete välja selgitanud, millist akut teie auto vajab leiate endale kindlasti sobiva aku meie e-poest.