• Kaup kiirelt kätte
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja
  • Kaup kiirelt kätte
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja

Zap (+ -) 65 A-h Silver Premium

Zap 565.36
NB! Toode on arhiivis, kuvatakse vaid informatiivsel eesmärgil.

Zap Silver Premium akude eripära:
Uus sari käivitusakusid, mis hõlmab kõige kaasaegsemat tehnoloogiat, võimaldades märkimisväärselt rohkem käivitusparameetreid aku mõõtmeid suurendamata. Silver Premium akud on mõeldud kasutajatele, kes hindavad usaldusväärsust ja head külmkäivitust
Paigaldamine ja hooldus
1. Valige oige ja piisavalt suur aku, arvestades meie tingimusi on soovitav valida suurema mahutavusega aku.
2. Aku transportimisel peab olema aku pustiasendis. Kaldumist ei tohi lubada ule 15°.
3. Aku lahtiuhendamisel kontrollige, kas auto pardarvuti, raadio voi muu seadme tottu on vajalik pidev toide. Kui on vajalik, siis paigaldage enne aku lahtiuhendamist lisatoiteallikas.
4. Uhendage esmalt lahti massijuhe (miinus). Selliselt toimides valdite luhist. Seejarel uhendage lahti plussklemm ja eemaldage aku.
5. Kontrollige aku alust ja umbrust. Puhastage klemmid. Asetage uus aku alusele ja kinnitage kindlalt. Uhendage esmalt plussjuhe ja seejarel massijuhe. Uhendused tuleb konserveerida. Akut ei tohi katta staatilist elektrit tekitavate materjalidega.
6. Pange tagasi koik kaitsed mis kaitsesid eelmist akut voi selle klemme.
7. Kontrollige laadimispinget sooja mootori korral, sisselulitatud tulede, aknasoojenduse ja ventilaatoriga. Aku laadimispinge peab olema vahemikus 14,0 kuni 14,4 V. Kui see pole nii, poorduge aku muuja, volitatud esinduse voi maaletooja poole.
8. Juhul, kui autol kasutatakse kahte akut, tuleb korraga valja vahetada molemad akud.
9. Kui autot ei kasutata pikemat aega, on soovitav aku lahti uhendada.
10. Kord aastas on soovitav kontrollida elektroluudi taset (5-15mm plaatide ulaservast), vajadusel lisada destilleeritud vett.
11. Taiendavate voolutarbijate sagedase kasutamise korral tuleb aku laetust kontrollida tihedamini ja vajadusel laadida alalisvoolu akulaadijaga.
12. Aku vajab taiendavat laadimist (autost eraldi) kui aku pinge on langenud alla 12,5V valtimaks sulfateerumist ja kulmumist talveperioodil. Aku tuleb laadida temperatuuril vahemikus +10°C kuni +25°C. Soovitav laadimisvool on umbes 10% aku mahtuvusest, naiteks 55Ah aku puhul 5,5A. Aku on laetud kui elektroluudi tihedus on 1,27g/cm3.
13. NB! Aku sulfateerumine kiireneb jarsult, kui pinge on alla 12,5V
14. Uut akut mis pole tootanud, ei tohi hoiustada alla -6°C.

Käivitusvool
620 A
Klemmid
+ -
Kõrgus
190 mm
Laius
175 mm
Mahutavus
65 Ah
Pikkus
242 mm
Pinge
12 V